© 2013 . All rights reserved.

Honeymoon Suite


1-8 Temmuz 2012.
Mauritius

1-2 Temmuz Pazar, Pazartesi

Pazar akşamı 19.30 Emirates uçuşu ile BALAYIMIZ başlıyor. Hala biraz düğünden kalma, mutlu ve yorgunuz:)

Üzerimizdeki “He is my Romeo” ve “She is my Juliet” yazılı t-shirtlerimiz uçağa biner binmez ilgi çekiyor 🙂

İstanbul – Dubai uçağımız Boeing-777 oldukça konforlu. Cam kenarındayız ve yanımız boş! Alışık olmadığımız bir ikram, yemekler güzel. Uçakta birer kadeh şarabımızı bile yudumluyoruz.

balayına yakışır lüks uçuş :P

Dubai havaalanında 3 saat aramız var aktarma için. Dönüşteki 10 saatlik aktarma arasını oldurmak için biraz önkeşif yapıyoruz. Koray’ın bu sırada yeni bir deniz gözlüğü oluyor 🙂

Dubai – Mauritius uçuşu 6 saat. Duygu’nun donarak, kat kat örtüler altında geçirdiği bir 6 saat bu. Emirates uçuşlarında sıcak havlu ikramı var, hoşgeldiniz demek oluyor 🙂 Soğuk versiyonlarıyla da Mauritius’da otelde karşılanacağız..

Mauritius’a indiğimizde bizi tur rehberi ve şöförümüz Rajish karşılıyor, elinde bir levha: “Mr. Koyunpınar X 2”. Dolar bozdurmak için en iyi yer havaalanı. Otelde düşük çeviriyorlar diyerek bizi yönlendiriyor Rajish, ki bu şekilde önerileri daha sonra pek çok kez daha yapıyor . 1 USD = 30 Rupee. 100 dolar bozdurup 3000 Rupee’mizi cebimize koyuyoruz.

hep böyle karşılanmak istemiştik :)

Otele giderken 1 saatlik yolculuğumuzda Rajish bize Mauritius hakkında genel bilgiler veriyor. Yapabileceğimiz günlük gezilerden bahsediyor. “Hava durumunu mutlaka önceden kontrol etmek gerekir, biz eder size o gün gitmeyelim de deriz” diyor. Bahsettiği gezilerden en çok ilgimizi çeken Mauritius’un doğal güzelliklerini görebileceğimiz güneybatı turu. Yapacağımız güne karar verince Rajish’i arayacağız, aramazsak Pazar günü bizi havaalanına gidiş saatinde alacak.

Mauritius yollarında

Maritim Otel Mauritius kalacağımız otelin adı. Kendisini trivago.com.tr sitesinden bulduk. Bu sitede, tatile gidilecek yerler için birçok konaklama seçeneğini karşılaştırmalı biçimde incelemek mümkün oluyor, biz de ince eleyip sık dokuduğumuz seçimimizi bu şekilde yapmıştık. Havaalanından otele varışımız öğlen 12’yi buluyor. Lobide evraklarımızla girişimizi hazırlarken hoşgeldin meyvesularımızı yudumlayıp ve meyvelerimizi atıştırıyoruz. Girer girmez denizin maviliği, önünde havuz ve otel tesisleri mükemmel bir palmiye çerçevesiyle karşılıyor bizi. Beklerken gelip bize hoşgeldin diyen pek çok otel yöneticisi oluyor. Tebrikleri kabul ediyoruz ve balayımızın en iyi şekilde geçmesi için uğraşacak pek çok insanla tanışıyoruz. Giriş ilgisi ve karşılama müthiş kısaca.

Etkileyici bir giriş!

 

“All Inclusive” kapsamını ve oteldeki imkanları bize anlatarak odamıza götürüyor başka bir görevli. “Honeymoon Suite“, bugüne kadar kaldığımız hiç bir yerle kıyaslanamayacak güzellikte bir oda, daha doğrusu bir “ev”. Kocaman yatağı, kocaman banyosu, kocaman balkonu, onun içinde de kocaman bir jakuzisi var! Yatağın üzerinde bizi karşılayan havlu kuğular, çiçekler ve meyve tabağı ile köpüklü şarap (sparkling winebulunuyor. Mükemmel bir balayı açılışı 🙂 Köpüklü şarap burada kahvaltıda bile ikram ediliyor. Çok hafif alkollü tam bir kutlama içeceği.

evet, bu jakuzi bizim odada :D

Odada çok vakit kaybetmeden oteli keşfe çıkıyoruz mayolarımızı giyip.

Belle Vue, otelin açık büfe ve en genel restoranı. Havuza ve bara yukarıdan bakıyor, en geniş kapasiteye sahip. Yemekler lezzetli fakat açık büfe çılgınlığını çok tercih etmeyeceğiz tatil boyunca. 6 kahvaltımızın 4’ünü burada yapıyoruz. Yumurtanın her çeşidi, domuz ve tavuk jambonları, peynirler, baked beans, sosis başlıca tercihlerimiz.. Ama kahvaltılarımızın gözdesi waffle + bal ve pancake + muz + nutella!

Belle Vue dışarıdan görünüm

Çok farklı ballarla tanışıyoruz burada. Okaliptüs ve vanilla balları ise favorilerimiz. Dönüşte Mauritius havaalanından vanilla balı alıyoruz.

Belle Vue’da ilk 2 akşam yemeğimizi de yiyoruz. Çünkü diğer 2 a-la-carte restoranında çarşamba akşamına kadar tüm rezervasyonlar dolu.

Belle Vue’nun bir köşesinde akşamları Sushi Bar var. Koray çok beğenmiyor sushileri. Onun dışında her akşam bir konsept var. Bir tanesinde deniz yemekleri festivaline denk geliyoruz. Belle Vue akşam yemeği klasiğimiz önce bir peynir ve meze tabağıyla şaraplarımıza başlamak, ardından ana yemek ve sonra da ev yapımı dondurma!

 

Balayı hatıralarımızın devamı için: La Marée

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.